Biegi o Puchar Euroregionu Beskidy

Biegi o Puchar Euroregionu Beskidy


Stowarzyszenie „Region Beskidy” podejmując od lat różnorodne formy popularyzacji aktywnego trybu życia, biegania oraz atrakcji turystycznych regionu objęło w 2017 roku honorowym patronatem cykl biegów ulicznych w Żywcu, Cieszynie i Bielsku-Białej. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

  • 2.04.2017 r. XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na żywieckim Rynku. Uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Więcej o biegu:  www.halfmarathon.zywiec.pl

  • 23.04.2017 r. 9. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/

Trasa obejmuje pętle (ok. 5 km) ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na dystansie 10 km (atest PZLA). Start odbędzie się obok kąpieliska miejskiego przy al. Jana Łyska. Meta będzie zlokalizowana na bieżni stadionu miejskiego.

Więcej o biegu: www.fortuna.bieguliczny.pl

  • 28.05.2017 r. 25. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km z atestem PZLA przebiega głównymi ulicami przez stolicę Podbeskidzia. W trasę wpisany jest również krótszy dystans przeznaczony m.in. dla młodzieży.

Więcej o biegu: www.biegfiata.pl

Zakończenie oraz wręczenie nagród dla biegaczy, którzy ukończyli cykl trzech biegów odbędzie się po zakończeniu Biegu Fiata.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Udostępnij wpisShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter