"Z cukrzycą po górach"

Zachęcamy wszystkich kochających góry i chcących aktywnie spędzać czas w Euroregionie Beskidy do przeczytania książki pt.: „Z cukrzycą po górach”, która ukazała się na rynku księgarskim w sierpniu 2016 roku. Jej autorem jest Laszek Bartołd, niepełnosprawny mieszkaniec Kęt, miłośnik pieszych wędrówek po górach. Książka napisana z perspektywy osoby cierpiącej od 35 lat na cukrzycę insulino zależną jest swoistym poradnikiem i przewodnikiem dla chorych na cukrzycę kochających góry i chcących żyć aktywnie. „Dla każdego, kto choruje na cukrzycę tytuł książki pana Leszka Bartołda będzie oczywisty, diabetyk, który staje na szlaku, ma ze sobą nie tylko bagaż podręczny, wodę do picia, kanapki, ale ma też bagaż w postaci swojej choroby, to o niej w pierwszej kolejności musi pamiętać. Wielu właśnie z tego powodu nie podejmuje aktywności fizycznej, nie podąża za swoim hobby, poddaje się… Dlatego tym bardziej chcemy pogratulować tej górskiej pasji (…).” – napisała w słowie wstępnym do książki Pani Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Natomiast Jakub Nowak, prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu o książce i o wspólnych wędrówkach z Leszkiem Bartołdem powiedział: „Jednak najważniejszym według mnie, bardzo szerokim przesłaniem, tej pracy jest ukazanie ludziom zmagającym się z różnymi problemami zdrowotnymi, że warto mieć odwagę by podjąć walkę z własną słabością i nie poddawać się przeciwnościom losu. Ukazanie wartości jakie niesie z sobą wędrowanie w zorganizowanej grupie, związana z tym wzajemna pomoc i życzliwość.”

Każdy, kto sięgnie po tę książkę zyska interesujący i pięknie wydany cykl reportaży opatrzony pięknymi zdjęciami autora. Reportaże Pana Leszka Bartołda nie są kierowane wyłącznie do ludzi borykających się z własną niepełnosprawnością, mają za zadanie zachęcić do ruchu i walki z codziennymi słabościami każdego kto dostrzega piękno gór i potrafi dostrzec w nich potencjał motywujący do działania.

Chcący nabyć książkę Leszka Bartołda „Z cukrzycą po górach” proszeni są o bezpośredni kontakt z autorem pisząc na adres  l.bartold@wp.pl lub dzwoniąc na numer tel. 693 429 341

Skip to content