Biegi o Puchar Euroregionu Beskidy


Stowarzyszenie „Region Beskidy” podejmując od lat różnorodne formy popularyzacji aktywnego trybu życia, biegania oraz atrakcji turystycznych regionu objęło w 2017 roku honorowym patronatem cykl biegów ulicznych w Żywcu, Cieszynie i Bielsku-Białej. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

  • 2.04.2017 r. XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na żywieckim Rynku. Uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Więcej o biegu:  www.halfmarathon.zywiec.pl

  • 23.04.2017 r. 9. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/

Trasa obejmuje pętle (ok. 5 km) ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na dystansie 10 km (atest PZLA). Start odbędzie się obok kąpieliska miejskiego przy al. Jana Łyska. Meta będzie zlokalizowana na bieżni stadionu miejskiego.

Więcej o biegu: www.fortuna.bieguliczny.pl

  • 28.05.2017 r. 25. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km z atestem PZLA przebiega głównymi ulicami przez stolicę Podbeskidzia. W trasę wpisany jest również krótszy dystans przeznaczony m.in. dla młodzieży.

Więcej o biegu: www.biegfiata.pl

Zakończenie oraz wręczenie nagród dla biegaczy, którzy ukończyli cykl trzech biegów odbędzie się po zakończeniu Biegu Fiata.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Skip to content