Warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieżyW dniu 18 maja 2018 roku na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej w ramach  polsko-słowackiego mikroprojektu pt. „Powietrze nie zna granic”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Region Beskidy” wraz ze słowackim partnerem Zdrużenie Región Beskydy , odbył się Piknik Ekologiczny dla dzieci i młodzieży. Organizatorami przedsięwzięcia w ramach projektu była Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej.
Do wspólnej zabawy zgłosiło się bardzo dużo placówek oświatowych z terenu Bielska-Białej. Ostatecznie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3, 4, 20, 26, 27 oraz Szkoły Specjalnej. Dołączyła do nas również kilkunastoosobowa grupa uczniów ze Słowacji. Razem było ok 200 uczestników spotkania.
Uczestnicy gier i zabaw ekologicznych mogli sami wygenerować prąd w Zielonym Kinie napędzanym rowerami, zdobyć Eko wiedzę w trakcie Gry Planszowej oraz Eko Memory. Do dyspozycji odwiedzających było również Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie gry komputerowe były zasilane panelami fotowoltaicznymi i energią ze słońca. Na zakończenie eventu każdy uczestnik otrzymał żywą sadzonkę bluszczu, który ma za zadanie oczyszczać powietrze w pomieszczeniu w którym się znajduje.
Warsztaty Ekologiczne realizowane były w ramach  mikroprojektu pt. „Powietrze nie zna granic”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu  INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020, którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców pogranicza polsko-słowackiego w zakresie negatywnych skutków degradacji środowiska naturalnego, w szczególności zanieczyszczenia powietrza.

 

Skip to content