"Wspólne Dziedzictwo" na targach turystycznych w Poznaniu

W ubiegły weekend od 1-3 lutego miała miejsce jubileuszowa edycja targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w stolicy Wielkopolski, Poznaniu.

Nie mogło zabraknąć stoiska Beskidów oraz „Wspólnego Dziedzictwa”. Muzyka, lokalne specjały z Beskidów, ścianka wspinaczkowa prosto ze Szlaku Orlich Gniazd oraz premiera filmów 360 – to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane przez Województwo Śląskie.

Podczas 3 dni targowych, odwiedzający stoisko mogli „polatać” nad słynnym Nikiszowcem, największym Orlim Gniazdem – Zamkiem Ogrodzienieckim czy nad katowickim Spodkiem. Premiera filmów 360 i stanowiska wirtualnej rzeczywistości przyciągnęła do stoiska wielu turystów.

Śląskie było też słychać – zarówno na stoisku jak i scenie głównej targów, 4 razy dziennie wystąpiła kapela PoPieronie z Beskidu Żywieckiego. Czwórka muzyków zaprezentowała unikalny styl kojarzący się z tradycją i kulturą Beskidów. Kapela była jednym z punktów programu tzw. HAPPY HOUR, czyli godziny, podczas której na stoisku odbywały się spotkania, poczęstunek prosto z gór.

Stowarzyszenie „Region Beskidy” prezentujące walory i atrakcje całego pogranicza polsko-czeskiego w ramach lady z projektu pn. 'Wspólne Dziedzictwo” na targach w Poznaniu reprezentowane było przez: Panią Monikę Pasierbek – koordynatora projektu oraz Pana Marcina Filipa – Dyrektora Biura.

 

Skip to content