Beskidy – pomysł na spędzenie czasu z dala od ludzi

Press trip w czasach pandemii, czyli gdzie wyjechać by solidnie odpocząć i odciąć się od tego, co w dolinach.

W ramach projektu pn. „Wspólne dziedzictwo” Stowarzyszenie „Region Beskidy” zorganizowało wizytę typu press trip dla blogerów turystycznych. Niestety wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, liczne ograniczenia narzucone odgórnie wymusiły na organizatorach, jak i uczestnikach wprowadzenie zmian do programu wycieczki m. in. trzeba było zrezygnować ze zwiedzania atrakcji po czeskiej stronie (zamknięte granice).

Do udziału w Study Tour po obszarze Beskidów zaproszeni zostali blogerzy z bloga pn. Paragon z Podróży (2 osoby dorosłe + dziecko). Motywem przewodnim wyjazdu zostało hasło „bezpieczny wypoczynek” w tej sytuacji Beskidy okazały się strzałem w dziesiątkę! Press trip zaplanowano w Beskidzie Żywieckim, który jest zdecydowanie bardziej dziki i odludny, a widoki zapierają dech w piersiach!

Nocleg zaplanowano na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego z Zarzeczu.  

Fot. R.Soliński
Projekt pn. „Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko Czeskiego „Wspólne dziedzictwo”. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach. Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska , CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_021/0000760.
Skip to content