Festiwal Dziewięćsił już za tydzień – sprawdź co ciekawego wydarzy się w Bielsku-Białej

Już wkrótce odbędzie się zupełnie nowy Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego Dziewięćsił. Impreza trwać będzie od 26 do 28 maja w różnych miejscowościach regionu. Będą to: Bielsko-Biała, Brenna, Cięcina, Cieszyn, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła i Żywiec. 

Program Bielsko-Biała

Na godz 12.00 27 maja zaplanowano inaugurację pętli beskidzkiej THE LOOP. Wydarzenie to będzie miało miejsce przy zabytkowej górnej stacji Kolei na Szyndzielnię i na terenie przy hotelu Szyndzielnia. Wokół oraz w środku zabytkowego obiektu na Szyndzielni odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O godz. 21.00 będzie koncert Ghostmana, a o 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.

Poza programem zaplanowanym przy górnej stacji kolejki na Szyndzielnię na turystów czekać będą dodatkowe atrakcje przy Hotelu Szyndzielnia. Koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych, strefa food trucków. Ciekawe stoiska m. in. Lasów Państwowych, Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie bliżej będzie można dowiedzieć się jak dzięki funduszom Unii Europejskiej pięknieje nasz region i… czy warto aplikować o środki UE w przyszłości, a także stoisko GOPR Beskidy, gdzie będzie można się dowiedzieć co robić, by piesze wędrówki po Beskidach były bezpieczne.

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend.

Więcej informacji o festiwalu na stronie : www.9silfestiwal.pl

Skip to content