EtnoPolska.Edycja 2024

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie „Region Beskidy” otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska.Edycja 2024 na realizację projektu: „Dudy i inne instrumenty pasterskie – ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego Żywiecczyzny”.

Kwota dofinansowania: 90.000 zł.

Głównym celem projektu jest zachowanie, udostępnianie i promocja dziedzictwa kulturowego, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia roli kultury w rozwoju społecznym na poziomie lokalnym.

Projekt będzie składać się z 3 modułów. Pierwszy moduł zakłada przeszkolenie osób z zakresu wytwarzania instrumentu – dudy żywieckie oraz z nauki grania na tym instrumencie. 2 moduł zakłada naukę z wytwarzania i grania na tradycyjnych instrumentach pasterskich.

Trzecim elementem będzie warstwa edukacyjno-promocyjna, w ramach której przeprowadzone będą wykłady z etnografem oraz działania promocyjne, których celem będzie budowanie pozytywnego wizerunku oraz zwiększenie zainteresowania umiejętnością wytwarzania i gry na dudach żywieckich.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej zostanie ogłoszona rekrutacja do projektu. Nabór będzie otwarty. Będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Skip to content