„RAZEM” z rewizytą – polsko-czeskie spotkanie osób niepełnosprawnych

W dniu 5 października br. grupa osób niepełnosprawnych z Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” złożyła rewizytę w Ośrodku Integracji Społecznej w czeskiej Gminie Komorní Lhotka. Spotkanie to było następstwem odwiedzin grupy czeskiej 19 czerwca br. w Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym w Bestwinie, a zarazem kolejnym działaniem w ramach polsko-czeskiego mikroprojektu pn. „Razem” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

 

Grupa z Polski została bardzo miło przywitana przez Panią Dyrektor, pracowników oraz podopiecznych Ośrodka Integracji Społecznej w Komorní Lhotce. Po wspólnym poczęstunku, polsko-czeska grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami zajęła się wspólnymi zadaniami – malowaniem T-shirtów oraz robieniem sałatki owocowej.

 

Przedstawiciele Zarządu oraz pracownik Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym RAZEM oraz Pani Dyrektor z Ośrodka Integracji Społecznej z czeskiej Gminy Komorní Lhotka wymieniali doświadczenia w zakresie funkcjonowania ośrodków dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz dyskutowali o możliwości aplikowania o środki z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy na dalszą polsko-czeską współpracę na rzecz osób niepełnosprawnych.
Po wspólnej polsko-czeskiej biesiadzie w pobliskiej restauracji, polscy uczestnicy projektu udali się w drogę powrotną.

 

Skip to content