XVII Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy 2019

Kwaśnica na świńskim ryju, drewniane ptaszki i ludowa muzyka. Górale Beskidu Żywieckiego i Śląskiego i innych beskidzkich miejscowości opanowali jak co roku Ustkę.
Już po raz 20-sty  odbyła się impreza pn. „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”, która licznie przyciąga plażowiczów na ustecką promenadę, gdzie znajduje się scena główna, namiot informacji turystycznej i liczne stragany z regionalnymi produktami rękodzielniczymi , a także stoiska gastronomiczne serwujące beskidzkie specjały.
Na plaży rozegrany został XVII Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. W zawodach wzięło udział 14 par, zwycięzcami została drużyna ze Słupska w składzie: Mariusz Kuczko i Jarosław Arcimowicz, drugie i trzecie miejsce przypadło mieszkańcom Ustki. Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się na scenie głównej, puchary wręczał Prezes Stowarzyszenia „Region Beskidy”  – Pan Przemysław Kamiński wraz z Dyrektorką  Sdružení „Region Beskydy” z Frydka- Mistka – Panią Dagmarą Valášková.
Na promenadzie obok sceny odbył się happening malarski oraz konkurs plastyczny.  Młodzi artyści do malowania wykorzystali niezwykłe tworzywo – czekoladę.  Na estradzie wystąpiły zespoły muzyczne Pearl Band i Włóczykije, kapele góralskie Wałasi i PoPieronie.
Skip to content