XV Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy

Już po raz osiemnasty, w dniach od 14 do 16 lipca 2017 roku w Ustce, odbyła się impreza promocyjna  „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”.

Wieczorem 14 lipca w Usteckim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Mateusza Taranowskiego Członka Związku Polskich Artystów Plastyków oddziału w Bielsku-Białej oraz Beskidzkiego Twórcy Ludowego Mieczysława Tutaja. Natomiast 15 oraz 16 lipca spacerowicze usteckiej promenady mogli oglądać m. in. występy kapel góralskich „Wałasi”, „Popieronie”,”Watra”, gry, zabawy i konkursy organizowane przez BBOSiR, oraz wieczorne koncerty zespołu „Kamuflaż”. W tym czasie pobliżu sceny beskidzcy twórcy ludowi prezentowali swoje rękodzieła a stoisko promocyjne oferowało plażowiczom bogatą ofertę wypoczynku nie tylko w Beskidach ale i na całym Śląsku. Do odwiedzin stoiska i obejrzenia występów zachęcał spacerująca po usteckiej promenadzie bielska maskotka Reksia.
W imprezie promocyjnej nad Bałtykiem wzięli udział m. in. przedstawiciele Euroregionu Beskidy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

W sobotę 15 lipca od godziny 10:00 – 17:30 w Wakacyjnym Centrum Siatkówki Plażowej rozegrany został XV Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie „Region Beskidy”. Do turnieju zgłosili się profesjonalni siatkarze oraz wczasowicze. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, dostarczając kibicom wielu emocji. Sprzyjająca spotkaniu słoneczna pogoda, wakacyjna atmosfera oraz sportowa zabawa pozwoliła imprezie osiągnąć swój zamierzony cel. Zakończenie turnieju odbyło się na estradzie o godz. 18.00. Medale, dyplomy, puchary i nagrody zwycięzcy rozgrywek otrzymali z rąk Prezesa Stowarzyszenia „Region Beskidy” Zbigniewa Michniowskiego, Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki oraz Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.

Wyniki zawodów:

I miejsce – Waldemar Pastuszuk oraz Tomasz Szlaga

II miejsce – Rafał Stolman oraz Maciej Burzyński

III miejsce – Kamil Kosiorek oraz Jarosław Borowski

IV miejsce – Mariusz Kuczko oraz Krzysztof Meyer

V miejsce – Paweł Kozak oraz Klaudia Wiśniewska

VI miejsce – Rafał Niemiec oraz Filip Suder

FILMY:

Otwarcie Turnieju

Rozgrywki

Wręczenie nagród

Skip to content