Dni otwarte w Beskidach


Na terenie Beskidów przez siedem najbliższych weekendów czyli od 18 lipca do 30 sierpnia br. zostaną udostępnione dla turystów nieodpłatnie wybrane obiekty i atrakcje turystyczne. Akcja ta jest zadaniem publicznym mającym na celu pobudzenie ruchu turystycznego w obiektach i atrakcjach turystycznych na terenie Województwa Śląskiego pod hasłem „Dni Otwarte” i jest dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Szczegóły akcji udostępniane są na bieżąco na profilu FB Marki Beskidy oraz na profilach FB i stronach internetowych poszczególnych gospodarzy obiektów i atrakcji biorących udział w wydarzeniu.

W najbliższy weekend tj. 18-19 lipca br. w ramach dni otwartych w Węgierskiej Górce odbędzie można przejść szlakiem schronów bojowych z przewodnikiem oraz zwiedzić schrony bojowe „Wędrowiec” i „Waligóra” a w Milówce odwiedzić Muzeum „Stara Chałupa” żeby zobaczyć i dowiedzieć się jak niegdyś wyglądało życie górali beskidzkich.

Kolejne weekendy akcji „Dni otwartych”:

  • 25-26 lipca br. – Witamy w Trójwsi Muzeum Koronki Koniakowskiej oraz Muzeum Regionalne na Grapie
  • 1-2 sierpnia br. – Witamy nad Jeziorem Żywieckim i na Górze Żar Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim w trakcie zajęć, turniejów i zabaw rozlosuje miedzy innymi bilety uprawniające do bezpłatnego korzystania z:

– wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze Żywieckim

– parku linowego u podnóża góry Żar

– statku wycieczkowego na jeziorze Żywieckim

– wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze Międzybrodzkim

  • 8-9 sierpnia br.Witamy w Żywcu – Muzeum Miejskie w Żywcu oraz wieża widokowa w Żywcu
  • 12,13,15 sierpnia oraz 19,20,22.08 sierpnia br. – Witaj w Szczyrku – Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika – Wycieczki w góry z przewodnikiem
  • 22-23 sierpnia br. – Witaj w Bielsku-Białej Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
  • 29-30 sierpnia br.– Witaj w Czechowicach DziedzicachMiejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

Udział w wydarzeniach jest BEZPŁATNY!

Szczegóły na profilu FB Marki Beskidy

Zadanie publiczne dla pobudzenia ruchu turystycznego w obiektach i atrakcjach turystycznych na terenie Województwa Śląskiego pod hasłem „Dni Otwarte”,dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

Skip to content