"BESKIDY BEZ BARIER" W RAMACH DZIAŁANIA "ŚLĄSKIE BEZ BARIER" CZAS START!


Zapraszamy na bezpłatne, integracyjne wyjścia w góry z przewodnikiem połączone z wjazdem koleją – dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, przyjaciół oraz wszystkich sympatyków Beskidów.

W najbliższym czasie czeka nas cykl wycieczek w góry w ramach „Beskidów bez barier”:

16 lipca 2022 (Szczyrk)

13 sierpnia 2022 (Szczyrk)

10 września 2022 (Szczyrk)

1 października 2022 (Szczyrk)

15 października 2022 (Bielsko-Biała)


Obowiązują zapisy:
tel. 33 815 83 88 lub it@szczyrk.pl 
(ilość miejsc ograniczona)

Organizator:
Stowarzyszenie „Region Beskidy” we współpracy z Miastem Szczyrk

Projekt ze wsparciem finansowym z Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego w ramach działania „Śląskie bez barier”.


Stowarzyszenie „Region Beskidy” otrzymało wsparcie z Urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego na realizację projektu „Beskidy Bez Barier”. Kwota dofinansowania wyniosła 106 650 PLN.


Zadanie skład się z trzech głównych modułów o zróżnicowanym charakterze:

  • Pierwszy nakierowany jest na aktywizację osób ze szczególnymi potrzebami, poprzez zorganizowanie cyklu aktywnych wydarzeń oraz wycieczek krajoznawczych po terenie Polskiej Marki Beskidy.
  • Drugi moduł ma charakter inwestycyjny i polega na zwiększeniu dostępności kolejki gondolowej „Szyndzielnia” dla osób z ograniczeniami ruchowymi.
  • Trzeci polega na organizacji warsztatów praktycznych z udziałem przedstawicieli branży turystycznej, samorządów oraz reprezentacji NGO‘s zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami celem wspólnego szkolenia z zakresu obsługi turysty ze szczególnymi potrzebami oraz wypracowania zaleceń modernizacji istniejących produktów turystycznych pod kątem obsługi tej grupy turystów w przyszłości.

Cały cykl poprzedziła organizacja konferencji, podczas której omówiony został projekt oraz przekazano informacje dla mediów w celu dotarcia do grupy docelowej oraz wszystkich zainteresowanych osób.

Poprzez realizację projektu Stowarzyszenie „Region Beskidy” wraz z partnerami, jakimi są Starostwo Powiatowe w Żywcu, Miasto Szczyrk i Bielsko-Biała, chcą pokazać, że góry to nie tylko bariery, ale także możliwości. Wskazane zostały te aktywności, które dostosowane są do osób ze szczególnymi potrzebami.

Pierwsze dwa działania, jakimi były konferencja otwierająca projekt oraz wydarzenie „Łamiemy bariery”, już za nami. Pierwsi beneficjenci projektu mieli okazję bawić się aktywnie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Były marsze nordic-walking, wspinaczka na sztucznej ściance, gry i zabawy ruchowe, zabawy edukacyjne nastawione na bezpieczne przebywanie w górach i na łonie przyrody. Uczestnicy zabaw wykazali się wielkim zaangażowaniem przełamując kolejce swoje bariery.

W najbliższym czasie czeka nas cykl wycieczek w góry w ramach „Beskidów bez barier” oraz drugie wydarzenie pn. „Łamiemy Bariery”, które tym razem odbędzie się we wrześniu nad Jeziorem Żywieckim.

Już można się zapisywać na poszczególne imprezy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Skip to content